niedziela, 15 listopada 2015

Liebster Blog Award

Bardzo się cieszę, że Rydwanik Historyczny został nominowany przez Łajkę 92, autorkę bloga Dziwny Świat Łajki 92 do Liebster Blog Award. Łajko bardzo Ci dziękuję za nominacje.


Pytania Łajki dotyczą blogosfery. Więc zaczynam!

1. Czy posiadasz jakieś zaszczytne osiągnięcie w blogowaniu (sto-dwieście-trzysta postów, rekordowa liczba obserwatorów)?

Na razie nie mam jeszcze, aż takich osiągnięć. Oczywiście są dni, w których mam dużo wyświetleń, jednak nie są to jeszcze rekordy na skalę całej Blogosfery. Ale mój blog staje się coraz bardziej popularny, więc jestem dobrej myśli.

2. Jak dostrzegasz świat Blogosfery? Co cię skłoniło do jej dołączenia?

Sądzę, że Blogosfera to fajny sposób na podzielenie się ze światem swoimi zainteresowaniami, talentami, przemyśleniami, etc. Oczywiście pojawiają się tam także rzeczy nie warte zainteresowania, ale w większość przypadków to fajna sprawa.
Od dawna interesowałam się historią, która przez wielu jest postrzegana za nudną, nieciekawą, monotonną i bezsensowną. Dla nich historia to tylko podręcznik pełen dat i opisów wojen. A przecież historia jest również fascynująca, pełna spisków, intryg, tajemnic oraz niespodzianek. Tak właśnie chciałam ją pokazać innym, dlatego dołączyłam do świata Blogosfery.

3. Jaki post (napisany przez Ciebie) podoba Ci się najbardziej?

Hmm... Dobre pytanie. Mam kilka swoich wpisów, które mi się szczególnie podobają. Po zastanowieniu stwierdzam, że mój ulubiony to Rodzinne ,,Inwestycje''- część pierwsza.

4. Co jest dla Ciebie ważne w prowadzeniu bloga?

Tak jak pisałam w odpowiedzi na pytanie 2, ważne jest dla mnie zachęcenie innych do historii poprzez mojego bloga. Oczywiście chciałabym także, aby zaglądały na niego osoby zakochane w historii. Tak jak dla wielu blogerów, moim marzeniem jest mieć popularnego, znanego bloga.

5. Jaki blog poleciłbyś/łabyś swoim Czytelnikom (opisz jego tematykę)?

Mam kilka blogów które mogłabym polecić, ale będę się trzymać tematyki historycznej i wybieram blog Kasi Ogrodnik. Autorka opisuje na nim wydarzenia z życia historycznych Henryków. 

6. Jak postrzegasz stwierdzenie o ,,sławie poprzez bloga”? Co sądzisz o popularnych blogach?

Podobają mi się te popularne blogi, których autorzy wierni są sobie i piszą o swoich pasjach, nieważne czy to moda czy nauka. Takie blogi, które mają osobisty rys autora.  Blogi pisane tylko po to by natłuc jak najwięcej wejść, których treść jest o niczym mnie nie interesują. Smutne są przypadki, gdy dziewczyna pisze np. post o bezdomnych, a towarzyszą mu zdjęcia blogerki w modowych stylizacjach z adresami sklepów, w których kupuje ciuchy. To jest niesmaczne.

7. Za co cenisz autora Twojego ulubionego bloga?
Mam kilka blogów, które szczególnie cenię. Jednym z moich ulubionych jest blog Lekcje Polskiego. Autorkę cenię za ciekawe podejście do nauki języka polskiego oraz  styl pisania.

8. Czy ograniczanie dostępności do bloga (tzn. blog otwarty dla zaproszonych czytelników) jest dobrym rozwiązaniem na satysfakcjonujące go prowadzenie? Dlaczego?

Zależy jakie ktoś ma priorytety. Jeśli bloger chce się dzielić swoją twórczością z wąską grupą czytelników, np. tylko ze swoimi prawdziwymi (nie z wirtualnego świata) znajomymi.
Jeśli autor chce mieć popularny blog, zdecydowanie powinien udostępnić go wszystkim internautom. Przecież zawsze może wyłączyć komentarze, gdyby bał się hejterów.

9. Czy uważasz LBA za dobry sposób na pomoc innym blogom w zdobywaniu czytelników?

Sądzę, że to dobry sposób, szczególnie jeśli nominuje cię jakiś znany bloger. Nawet jeśli nie będzie to ktoś popularny, zawsze będzie miał jakieś grono swoich czytelników.

10. Czy organizujesz na swoim blogu jakieś serie/konkursy? Jeśli tak, to jakie?

Na razie nie, ale może w przyszłości zacznę o tym myśleć. 
Jeśli chodzi o serie, na razie miałam kilka wpisów składających się z dwóch części, choć planuję zacząć pisać cykle postów.

11. Czy kiedykolwiek byłeś nominowany/na do VBA (Versatile Blog Award)?

Jeszcze nie, ale mam nadzieję, że w przyszłości to się zmieni.


To były moje odpowiedzi na pytania Łajki, a teraz moja seria pytań. Nie wybrałam konkretnego tematu. 

1. Jeśli organizowałbyś/organizowała coś na kształt Obiadów czwartkowych, na które mógłbyś/mogłabyś zaprosić jakieś wybitne postaci, komu wysłałbyś zaproszenie? (mogą być to osoby zajmujące się dowolną dziedziną, z dowolnego okresu historycznego, żyjące lub nie)

2. W jakiej epoce historycznej najbardziej nie chciałbyś/chciałabyś zamieszkać?

Pytanie od mnie jako fanki Science-fiction.
3. Co sądzisz o połączeniu człowieka z maszyną?

4. Jaki był/jest Twój ulubiony przedmiot w szkole? Dlaczego?

5. Czy uważasz, że komiksy są gorsze od książek? 

6. W jakiej książkowej fantastycznej krainie chciałbyś/chciałabyś zamieszkać?

7. Które blogowe recenzje podobały Ci najbardziej? Podaj linki.

8. Gdybyś mógł/mogła stać się jakąś postacią historyczną, kogo byś wybrał?

9. Czy uważasz, że granie w gry komputerowe jest wartościowe?

10. Jaki jest Twój ulubiony film zaliczany do klasyki kina?

11.  Czy sądzisz, że e-booki są przyszłością czytelnictwa?

Blogi, które nominuję:
3. Magdallena Magazine

8 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję za miłe słowa o moim blogu i za nominację :-) To dla mnie wiele znaczy. Brałam już udział, ale z moim anglojęzycznym blogiem i to było chyba 2 lata temu. Chętnie odpowiem na pytania i przedstawię moich "kandydatów". Mam nadzieję, że termin udzielenia odpowiedzi nie jest jakoś ściśle określony? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo proszę ;)
   Termin nie jest ściśle określony.

   Usuń
 2. Dziękuję za nominację :)
  Ciekawe pytania

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszę, że znalazłaś chwilkę czasu na odpowiedzi na moje nominacyjne pytania :) Ja w przeciwieństwie do większości osób lubię historię. Toteż gdy byłam w łowickim muzeum z klasą (tematem były techniki wojenne począwszy od średniowiecza, po XX wiek). Przyznam, że zauważyłam, iż jako jedyna byłam szczerze zainteresowana wykładem, i tym, w jaki sposób pani, która nas oprowadzała, opowiadała o tamtych czasach.
  Reszta natomiast stała i słuchała nie słuchając ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie na wycieczkach szkolnych jest dokładnie tak samo. Tylko ja słucham, czasem jeszcze jedna czy dwie osoby. Reszta nie wykazuje zainteresowania i wyciąga swoje telefony jak tylko nauczyciel lub przewodnik się odwracają. Nikt oprócz mnie nie zadaje też pytań.

   Usuń
  2. Wydaje mi się, że dzisiejsza młodzież (a przynajmniej jej większość) nie docenia historii, nie rozumieją jej piękna i sensu. Interesuje ich tylko przyszłość. Owszem, przyszłość też jest ważna w życiu człowieka, ale czasami trzeba się cofnąć do tego, co było, aby sięgnąć po to, co będzie. Bez tego świat nie szedłby do przodu w tak zawrotnym tempie, jak dzisiaj :)

   W wolnej chwili zapraszam do mnie (omawiam coś związanego z historią :))

   Usuń
  3. Zgadzam się, dobrze powiedziane ;)

   Usuń
 4. Jeszcze raz dziękuję za nominację i zapraszam do poznania odpowiedzi na Twoje pytania :)

  http://magdallenamagazine.blogspot.com/2015/12/w-jakiej-ksiazkowej-krainie-chciaabym.html

  OdpowiedzUsuń