wtorek, 5 stycznia 2016

Book Tag - siedem grzechów głównych

To kolejna nominacja mojego bloga. Bardzo dziękuję za nią Łajce 92, autorce bloga  Dziwny Świat Łajki 92. Tym razem jest to Tag książkowy związany z siedmioma grzechami głównymi.

1. CHCIWOŚĆ: 
Najdroższa i najtańsza książka na Twojej półce.

Na mojej półce zdecydowanie najdroższe są komiksy. Choć szybko się je czyta kosztują dużo więcej niż zwykłe książki. Najwięcej wydaję na  te duże, kolorowe, w grubych oprawach. Jednym z najdroższych komiksów, które kupiłam było ,,V jak Vendetta".

V jak Vendetta

Jeśli chodzi o najtańszą książkę to trudno powiedzieć, ponieważ sporo książek kupuję w sklepach typu tania książka, wyprzedażach, itp. Po zastanowieniu mogę powiedzieć, że jedną z najtańszych książek, które kupiłam było ,,Opactwo Northanger" autorstwa Jane Austen.2. GNIEW:
Autor, którego kochasz, ale również nienawidzisz z całego serca.

Raczej nie znam autora, o którym mogłabym tak powiedzieć, w końcu ,,nienawidzić z całego serca" to dość mocne sformułowanie. Jednak zdarza mi się czytać książki, które są bardzo dobre, ale nie podoba mi się ich zakończenie. Cała historia od początku do końca jest niezwykle wciągająca, po prostu nie można się oderwać od czytania aż wreszcie dochodzi się do końca, który nie spełnia oczekiwań. Ja nie lubię zakończeń, w których nie jest jasno wyjaśnione co się stało, tylko akcja urywa się i nie wiadomo, co stanie się dalej z bohaterem, czy znowu kogoś spotka, itp.
Tak miałam po przeczytaniu ,,Wielkich nadziei" autorstwa Charlesa Dickensa. Cała książka była bardzo dobra, czytałam ją do późna w nocy, ale do autora mam żal o zakończenie.

Charles Dickens
Charles Dickens


3. LENISTWO:
Czytanie jakiej książki najbardziej zaniedbałaś?

Taką książką był ,,Robinson Crusoe" autorstwa Daniela Defoe. Była to lektura w szkole podstawowej. Termin na jej przeczytanie był wyznaczony już na początku roku, ale ja zabrałam się za nią dopiero w weekend, czas upływał w poniedziałek. Nie czytałam wtedy jeszcze zbyt szybko, więc cały weekend musiałam poświęcić książce.
4. NIECZYSTOŚĆ:Jakie cechy uważasz za najbardziej atrakcyjne u bohatera/bohaterki?

U książkowych bohaterów najbardziej cenię inteligencje. Między innymi dlatego lubię książki Jane Austen, ponieważ ich bohaterki są bystre i mądre, to wyróżnia je spośród innych postaci.
Lubię też bohaterów zaradnych jak Jane Eyre z książki o tym samym tytule autorstwa Charlotte Bronte. Pomimo wielu trudności, które sprawiało jej życie umiała sobie poradzić.
5. OBŻARTSTWO:
Jaką książkę możesz ,,pożerać” ciągle, bez wstydu?

Niewiele książek przeczytałam po kilka razy, ale mogę powiedzieć, że szczególnie lubię książki Jane Austen i choć ich fabuła jest często dość podobna zawszę mam ochotę sięgnąć po następną.

Jane Austen


6. PYCHA:
O jakiej książce mówisz najwięcej, kiedy chcesz zabrzmieć jak inteligentny czytelnik?

Hmm...
Dość często w różnych sytuacjach odwoływałam się do książki Roberta Gravesa ,,Ja, Klaudiusz". Ale no cóż, po prostu jest świetna i nic nie można na to poradzić. Tyle mogę powiedzieć na swoje usprawiedliwienie.


Lubię też wspominać o książkach Jane Austen, ale to chyba już wiecie ;)7. ZAZDROŚĆ:
Jakie książki chciałabyś dostać najbardziej w prezencie?

Trudne pytanie. Sądzę, że teraz najbardziej ucieszyłabym się z kolejnych tomów komiksu ,,Pluto". Pierwszy tom dostałam na święta i bardzo mi się spodobał. Dwa kolejne kupiłam sobie wczoraj. To pierwsza manga jaką przeczytałam, a ten tytuł zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie. Bardzo dobry, science-fiction, czyli to co lubię.

3 komentarze:

 1. Muszę przyznać, że świetnie sobie poradziłaś z Tagiem :) Akurat wymieniłaś tytuł mangi, którego nie znam.

  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;)
   Koniecznie przeczytaj ,,Pluto", bo jest świetny.

   Usuń
  2. Dziękuję za polecenie :)

   Usuń